III Puchar Nizinnej Bystrzycy - RELACJA

 

To już trzeci raz spotkaliśmy się nad wiosenną Bystrzycą na trzecim Pucharze Nizinnej Bystrzycy, organizowanym dnia 12.IV.2015r. przez Klub Spinningowo-Muchowy Fenix oraz Koło PZW Lublin Haczyk. W tym roku na listę startową wpisało się aż trzydzieści pięć osób, co dobrze wróży kolejnym edycjom pucharu, rozgrywanego bardziej w formule towarzyskiego spotkania niż typowych zawodów. Dziękujemy kolegom z klubu Azoty Puławy, którzy silną ekipą przybyli na start.

 

Tuż przed rozpoczęciem jest gwarno, wymianom spostrzeżeń nie ma końca.

 

Ktoś testuje na sucho akcję kija, tego "najlepszego" na jazie, ktoś inny prezentuje przynęty własnego wykonania, pasję czuć dookoła.

Jest jeszcze dość chłodno i wietrznie kiedy rozpoczynamy łowy. Sporo osób postanowiło przejechać na inne odcinki rzeki, niektórzy zaś szukali ryb bliżej miejsca zbiórki. Większość z nas nastawiła się na jazie i tych ryb przedstawiono do punktacji najwięcej. Już w pierwszych dwóch godzinach wiadomo o kilku złowionych, niezbyt dużych acz wymiarowych rybach tego gatunku.

Wychodzi słońce i co jakiś czas ktoś łowi rybę. Okazało się, że aby wygrać, do umiejętności wędkarskich należy dołożyć dużo cierpliwości. Nasz klubowy kolega Radek Nastaj długo obławiał jedną z miejscówek – pewniaków i doczekał się pięknego jazia, 46,5cm, dającego mu wygraną. Jazia na drugie miejsce o długości 33cm złowił kolega Sławomir Pykacz z WKS Azoty Puławy zaś ryba Michała Majewskiego o długości 32,5cm dała mu miejsce trzecie, trafiły się zaledwie trzy punktowane okonie.

Na strudzonych wędkarskimi podchodami uczestników czekała ciepła grochówka oraz kiełbaska z grilla.

Znów opowieści, historie znad wielu wód i przede wszystkim uśmiechy na twarzach, które dopełniają klimat.

Na koniec należy podziękować sklepom wędkarskim Taka Ryba oraz Spławik za ufundowanie nagród, jak również kolegom: Pawłowi Gajowiakowi, Tomaszowi Matyjaskowi, Arturowi Grzelakowi oraz Radkowi Nastajowi za podarowanie przynęt spinningowych własnego wykonania.

Dziękujemy wszystkim serdecznie za przybycie i zapraszamy za rok w co najmniej tak licznym gronie!

 

Do zobaczenia

Piotrek Gołąb

 

comments

Forum

licznik

Odsłon artykułów:
297934

Obecnie na stronie

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.