KOMUNIKAT ZAWODÓW SPINNINGOWYCH ELIMINACYJNYCH GRAND PRIX OKRĘGU LUBELSKIEGO Zalew Zemborzycki – 11.10.2015 r.

Zawody eliminacyjne (IV tura) zgodnie z terminarzem imprez sportowych zostaną zorganizowane w dniu 11.10.2014 r. (niedziela) na Zalewie Zemborzyckim. Organizatorem zawodów jest Klub Spinningowo – Muchowy Polskiego Związku Wędkarskiego Fenix Lublin.

 

 

I.  Miejsce zbiórki

Godz. 5.30 przy „Marinie” (ul. Krężnicka) nad Zalewem Zemborzyckim - w załączeniu mapka.

 

II. Zasady sportowe:

  • Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, żywą rybą.
  • Zawody będą zaliczane do punktacji indywidualnej całego cyklu Eliminacji Grand Prix zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego, jak również punktowane do ogólnej klasyfikacji drużynowej całego cyklu Eliminacji Grand Prix.
  • W zawodach eliminacyjnych do GPx OL w celu ustalenia punktacji drużynowej, zaliczone zostaną trzy najlepsze wyniki w poszczególnych sektorach zawodników jednego Klubu.
  • Zawody rozegrane zostaną jedną siedmiogodzinną turą,
  • Ryby dopuszczone do punktacji zgodnie z zasadami organizacji sportu wędkarskiego. Wymiary zgodne z RAPR.
  • Ze względu na fakt, że zawody zostaną rozegrane żywą rybą zawodnik musi posiadać siatkę z obręczami (minimum 30 cm średnicy) do przechowywania żywych ryb. Zalecany jest również podbierak.
  • Prawo startu mają wszyscy zawodnicy klubów i kół. W przypadku dużej ilości chętnych organizator zastrzega sobie zmiany w sektorach.

 

III. Teren zawodów z podziałem na sektory

Zawody rozegrane zostaną na Zalewie Zemborzyckim z brzegu w trzech sektorach. W przypadku gdy do zawodów zgłosi się więcej niż 36 osób zawody rozegrane zostaną w czterech sektorach:

 

Podział na 3 sektory:

Sektor A – od początku zapory bocznej (grobli) na wysokości ul. Grzybowej do miejsca na wysokości Domu Seniora. Start zawodników na sektorze na cyplu przy ul Grzybowej (patrz mapka). Zalecane miejsce parkingowe – parking na końcu ul. Grzybowej

 

Sektor B – od początku zapory bocznej (grobli) na wysokości pierwszego zjazdu do ZZ za tzw. wariatką do wypożyczalni łodzi obok Komisariatu Policji. Start zawodników na wysokości miejsca zbiórki.

 

Sektor C – od miejsca na wysokości Domu Seniora do mola zlokalizowanego na wysokości basenów „Słoneczny Wrotków” . Start zawodników – pierwsza zatoczka w lewo około 300 m od parkingu Dąbrowa. Zalecane miejsce parkingowe – parking „Dąbrowa”.

 

Podział na 4 sektory:

Sektor A – od początku zapory bocznej (grobli) na wysokości ul. Grzybowej do „Mola Harcerskiego”. Start zawodników na sektorze przy „Harcerskim”. Miejsce parkingowe przy „Domu Seniora” (parking A).

 

Sektor B – od początku zapory bocznej (grobli) na wysokości pierwszego zjazdu do ZZ za tzw. wariatką do „Mola Marina”. Start zawodników w połowie sektora przy małej wiacie. Parking w miejscu zbiórki.

 

Sektor C – od „Mola Harcerskiego” do zatoki „Dąbrowa” (numery) na wysokości pętli autobusowej. Start zawodników – mały cypel przed tzw. elką. Miejsce parkingowe – parking przy zatoce „Dąbrowa” (parking C).

 

Sektor D – od zatoki „Dąbrowa” (numery) na wysokości pętli autobusowej do ujęcia wody przy zaporze (pierwszy odcinek) oraz od „Mola Marina” do wypożyczalni łodzi obok Komisariatu Policji (drugi odcinek). Start zawodników – zatoka przy wypożyczalni od „Dąbrowy”. Miejsce parkingowe – parking „Dąbrowa” (parking D).

 

Załączniki do niniejszego komunikatu przedstawia położenie sektorów.

 

UWAGA!!! NIEDOZWOLONE JEST ŁOWIENIE Z WSZELKIEGO RODZAJU POMOSTÓW ORAZ MOLO. DOPUSZCZAMY BRODZENIE W SPODNIOBUTACH.

 

 

 

 

 

IV. Trening

Trening na sektorach dopuszczony jest do 7 października 2015 r . W dniach 8-10 października 2015 r. wędkowanie przez uczestników zawodów jest zabronione pod rygorem dyskwalifikacji w zawodach.

 

V. Zasady finansowe

Organizator w dniu zawodów pobiera opłatę startową w wysokości 15 zł. W ramach opłaty startowej organizator zapewnienia obsługę sędziowską, puchary dla zawodników w klasyfikacji indywidualnej (trzy pierwsze miejsca) oraz napoje chłodzące.

 

Informacja tylko dla klubów – dodatkowa wpłata w przypadku zawodników reprezentujących wędkarskie kluby sportowe wynosi 15 zł

 

VI. Zgłoszenia do zawodów

Ze względu na ograniczoną ilość zawodników uwarunkowaną długością linii brzegowej dopuszczonej do wędkowania warunkiem uczestnictwa w zawodach jest wcześniejsze zgłoszenie.  Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04.10.2015r. Uczestnicy zobowiązani są do zgłoszenia uczestnictwa w zawodach z podaniem imienia i nazwiska, numeru kontaktowego, oraz nazwy koła lub klubu.

 

Zgłoszenia należy przesyłać pocztą elektroniczną e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub telefonicznie/sms: 660 39 39 39

 

Kontakt w sprawach organizacyjnych:

Radosław Nastaj: tel. 502 288 648; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Michał Bartoszek: tel. 505105355; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tomasz Matyjasek: tel. 660 39 39 39; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

VII. Posiłek

Organizator dla osób chętnych zapewnia posiłek w cenie 20 zł w restauracji "Bosman". Kluby zostaną obciążone opłatą za posiłek zgodną z deklaracją zgłoszenia. Zawodnicy indywidualni zobowiązani są do wcześniejszego opłacenia posiłku do dnia 04.10.2015 r. w sposób uzgodniony z organizatorem (kontakt: Machał Bartoszek)

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZAWODÓW

 

5.30-5.55 - potwierdzenie uczestnictwa w zawodach

6.00–7.00 -  otwarcie, losowanie i dojście (dojazd) na miejsce startowe w sektorach

7.00-14.00 - czas trwania zawodów

14.00-15.00 - zdanie kart startowych

15.00-16.00 – obiad w restauracji „Bosman”

15.00– 17.00 – prace komisji sędziowskiej , podsumowanie wyników

17.00– ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, zakończenie zawodów, zakończenia całego cyklu Elim GPX (restauracja „Bosman”).

 

O wszelkich zmianach w zawodach decyduje organizator.

 

 


comments

Forum

licznik

Odsłon artykułów:
239986

Obecnie na stronie

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.