GPx i elim GPx Zalew Zemborzycki 11.10.2015 r. - relacja, wyniki

Po raz czwarty w tym roku, zawodnicy GPx (I liga) i eliminacji do GPx (II liga) Okręgu Lubelskiego w dyscyplinie spinningowej spotkali się na ostatniej turze zawodów. Miejscem rywalizacji w dniu 11 października był Zalew Zemborzycki w Lublinie. Zawodnicy GPx rozegrali zawody ze środków pływających zaś zawodnicy eliminacji łowili na 4 sektorach z brzegu.

 

Pomimo chłodnego poranka, gdy przed 5 rano pierwsi zawodnicy pojawili się w miejscu zbiórki, a termometr wskazywał -3 stopnie Celsjusz, nastroje dopisywały. Zalew to kapryśna woda, a w dniu zawodów, jak się okazało, tej wody było mniej. Po losowaniu sektorów jak i dwuosobowych załóg poszczególnych łodzi od godziny 7 rano rozpoczęliśmy rywalizację. Po kilku godzinach temperatura „skoczyła” powyżej zera, ale pojawił się wiatr, który nie ułatwiał sytuacji na wodzie. Trzydziestu zawodników GPx oraz czterdziestu dwóch eliminacji do GPx przez 6 godzin „biczowało” wody Zalewu Zemborzyckiego w walce o zwycięstwo.  Gdy większość przy obiedzie w „Bosmanie” rozmawiała z kolegami rozpamiętując te i inne tury zawodów, komisja sędziowska skrupulatnie sprawdzała i zliczała dane z kart startowych.

Pomimo nie najłatwiejszych warunków atmosferycznych to pierwszoligowcy wykazali się większa skutecznością i wśród nich punktowało 40% zawodników, podczas gdy w zawodach z brzegu tylko, co piątemu udało się złowić miarową rybę. Za to zawodnicy z eliminacji do GPx mogli pochwalić się nie tylko okoniami jak ich koledzy łowiący z łodzi, ale również dwoma szczupakami i boleniem. Rywalizację w tej turze eliminacji wygrał Artur Grzelak – reprezentant klubu Fenix, zaś w zawodach GPx jego klubowy kolega Maksymilian Szkutnik. W klasyfikacji drużynowej na Zalewie Zemborzyckim w GPx najlepszym okazał się klub Spoon Puławy,  a w eliminacjach klub Fenix Lublin.

 

Do zobaczenia na następnych zawodach

Marcin Piądłowski

 

Szczegółowe wyniki (kliknij)

GPx (I liga) - klasyfikacja indywidualna

 

GPx (I liga) - klasyfikacja drużynowa

 

elimGPx (II liga) - klasyfikacja indywidualna

 

elimGPx (II liga) - klasyfikacja drużynowa

 

zwycięzcy I ligi Zalew Zemborzycki

 

zwycięzcy II ligi Zalew Zemborzycki

comments

Forum

licznik

Odsłon artykułów:
301100

Obecnie na stronie

Odwiedza nas 456 gości oraz 0 użytkowników.