Spinningowe GPX i eliminacje do GPX 2015 r. Okręgu Lubelskiego - podsumowanie

Po raz czwarty od wprowadzenia zawodów na żywej rybie dobiegł końca cykl zawodów Grand Prix (I liga) i Eliminacji do Grand Prix (II liga) w dyscyplinie spinningowej organizowanych przez kluby naszego województwa. Po raz kolejny pokazaliśmy, że aby rywalizować sportowo można porozumieć się na najniższym szczeblu i zorganizować zawody, w których regularnie przez sezon od maja do października wzięło udział blisko 100 zawodników. Łowiliśmy na Wieprzu, Bugu, Wiśle i Zalewie Zemborzyckim, pomimo deszczu, słoty, niskich temperatur jak i upału.

 

Każda tura zawodów to okazja do spotkań, wymiany doświadczeń a co najważniejsze do sportowej rywalizacji i krzewienia zasady „złów i wypuść”.

Pięćdziesięciu ośmiu zawodników w eliminacjach, a z nich trzydziestu dwóch, w czterech turach złowiło punktowane ryby i zdobyli łącznie 33250 punktów. Najbardziej rybnym akwenem w eliminacjach okazał się Wieprz a najmniej Zalew Zemborzycki.

W Grand Prix zawodnicy zapewniali ponad 80% frekwencję na każdych zawodach.  Ich skuteczność też okazała się mistrzowska, jak na Grand Prix przystało, i zdobyli łącznie ponad 40000 punktów co nie dziwi gdyż ponad 90% z nich zdobyło punkty podczas całego cyklu zawodów. W klasyfikacji indywidulanej zwyciężył Grzegorz Odolecki, przed Andrzejem Dobrosielskim i Aleksym Piechem – wszyscy trzej z klubu Spoon Puławy, który to klub po czterech turach wygrał klasyfikację drużynową w Grand Prix.

W eliminacjach najlepsi okazali się zwycięzcy trzech z czterech z sektorów na Zalewie Zemborzyckim - Tomasz Matyjasek  przed Arkadiuszem Babiszem oraz Grzegorzem Fedorkiem. Drużynowo Klub Fenix Lublin zakończył rywalizację na pierwszym miejscu.

Ostatnich siedmiu zawodników z I ligi traci prawo startu w tej lidze, natomiast pierwszych siedmiu zawodników z II ligi uzyskało prawo startu w zawodach I ligi.

Dziękujemy za udział w zawodach i zapraszamy ponownie w przyszłym roku na kolejną edycję Grand Prix i  Eliminacji do Grand Prix w dyscyplinie spinningowej.

Marcin Piądłowski

 

Szczegółowe wyniki:

Grand Prix Okręgu Lubelskiego 2015 r. - klasyfikacja indywidualna
Grand Prix Okręgu Lubelskiego 2015 r. - klasyfikacja drużynowa
Eliminacje do Grand Prix Okręgu Lubelskiego 2015 r. - klasyfikacja indywidualna
Eliminacje do Grand Prix Okręgu Lubelskiego 2015 r. - klasyfikacja drużynowa

 

I liga - zwycięzcy indywidualni

 

I liga - zwycięzcy klubowi

 

II liga - zwycięzcy indywidualni

 

II liga - zwycięzcy klubowi

comments

Forum

licznik

Odsłon artykułów:
301124

Obecnie na stronie

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.