KOMUNIKAT ZAWODÓW SPINNINGOWYCH ELIMINACJE GRAND PRIX OKRĘGU LUBELSKIEGO Rzeka Wieprz – 08.05.2016 r.

Zawody eliminacyjne GPX (I tura) zgodnie z terminarzem imprez sportowych zostaną zorganizowane w dniu 08.05.2016 r. (niedziela) na rzece Wieprz w okolicach miejscowości Jeziorzany. Organizatorem zawodów jest Klub Spinningowo – Muchowy Polskiego Związku Wędkarskiego Fenix Lublin.

 

I.  Miejsce zbiórki

Godz. 5.00 przy moście drogowym w m. Jeziorzany (ul. Młyńska) - w załączeniu mapka.

 

II. Zasady sportowe:

  • Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej (klubowej), żywą rybą.
  • Zawody będą zaliczane do punktacji indywidualnej całego cyklu Eliminacji Grand Prix zgodnie z ZOWSK i regulaminem GPX OL, jak również punktowane do ogólnej klasyfikacji drużynowej całego cyklu Eliminacji Grand Prix.
  • W zawodach elim GPx OL w celu ustalenia punktacji drużynowej, zaliczone zostaną trzy najlepsze wyniki w poszczególnych sektorach zawodników jednego Klubu.
  • Zawody rozegrane zostaną jedną siedmiogodzinną turą,
  • Ryby dopuszczone do punktacji zgodnie z ZOWSK. Wymiary zgodne z RAPR.
  • Ze względu na fakt, że zawody zostaną rozegrane żywą rybą zawodnik musi posiadać siatkę z obręczami (minimum 30 cm średnicy) do przechowywania żywych ryb. Zalecany jest również podbierak.
  • Prawo startu mają wszyscy chętni zawodnicy posiadający zezwolenie na wody Okręgu Lubelskiego.

III. Teren zawodów

Zawody rozegrane zostaną na rzece Wieprz w okolicach miejscowości Baranów w trzech sektorach – czwarty sektor rezerwowy.

Sektor A - start na sektorze przy moście zlokalizowanym na rowie Zakalew - Jeziorzany.

Sektor zaczyna się w połowie zakrętu rzeki położonego przy drodze z płyt powyżej miejsca startu, a kończy przy kościele w miejscowości Jeziorzany.

Sektor B - start na sektorze przy mostku zlokalizowanym na ujściowym odcinku rzeki Minina. Sektor zaczyna się od mostu drogowego w m. Jeziorzany a kończy u zbiegu drogi gruntowej (łąkowej) z łukiem rzeki w dół od miejsca startu. Sektor obejmuje fragment rzeki Mininy od mostku do ujścia do rzeki Wieprz.

Sektor C - start na sektorze przy starorzeczu zlokalizowanym przy drodze Jeziorzany – Blizocin zaraz za oczyszczalnią ścieków. Początek sektora od ujścia rowu zlokalizowanego powyżej oczyszczalni ścieków do końca pierwszego zakola zlokalizowanego przy drodze Jeziorzany – Blizocin w stronę Blizocina od miejsca startu.

Sektor D (rezerwowy) - start na sektorze przy pierwszym odciętym zakolu rzeki zlokalizowanym w m. Blizocin. Sektor zaczyna się od ujścia (połączenia z rzeką) małego starorzecza zlokalizowanego przy samej drodze Jeziorzany – Baranów, a kończy na pierwszym zakolu rzeki zlokalizowanym poniżej „promu” w m. Blizocin.

 

MIEJSCA STARTU I ORAZ PRZEBIEG SEKTORÓW ZAZNACZONE SĄ NA MAPIE.

 

IV. Trening

 

Trening dopuszczony jest do 4 maja 2016 r . W dniach 5 – 7 maja 2016 r. wędkowanie przez uczestników zawodów jest zabronione pod rygorem dyskwalifikacji w zawodach.

 

V. Zasady finansowe

Organizator w dniu zawodów pobiera opłatę startową w wysokości 15 zł. W ramach opłaty startowej organizator zapewnienia obsługę sędziowską, puchary dla zawodników w klasyfikacji indywidualnej (trzy pierwsze miejsca) oraz napoje chłodzące.

Informacja tylko dla klubów – dodatkowa wpłata w przypadku zawodników reprezentujących wędkarskie kluby sportowe wynosi 15 zł.

 

VI. Zgłoszenia do zawodów

W celu właściwego przeprowadzenia zawodów w tym określenie ilości sektorów prosimy o przesłanie potwierdzenia uczestnictwa w zawodach do dnia 02.05.2016 r. z podaniem Imienia i Nazwiska zawodnika oraz przynależności do Klubu/Koła. Przedstawiciele klubu proszeni są o przesłanie zbiorczych zgłoszeń. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłaszać sms: 660 39 39 39.

 

VII. Posiłek

Organizator dla osób chętnych zapewnia posiłek w cenie 9 zł (porcja fasolki po bretońsku z pieczywem). Kluby oraz zawodnicy indywidualni zostaną obciążeni opłatą za posiłek zgodną z deklaracją zgłoszenia, którą należy przesłać do organizatora do dnia 02.05.2016 r. Posiłek będzie wydawany w miejscu zakończenia zwodów tj. w m. Baranów – plac ze sceną przy wjeździe od strony m. Żyrzyn.

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZAWODÓW

5.00 – 5.20 – potwierdzenie uczestnictwa w zawodach

5.20 – 6.20 – otwarcie, losowanie

6.20 – 7.00 – przygotowania, wyjazd na miejsca startu w sektorach.

7.00 – 14.00 – czas trwania zawodów

14.00 – 14.30 – zdanie kart startowych

15.00 – 16.00 – obiad (m. Baranów)

15.00 – 16.30 – prace komisji sędziowskiej (m. Baranów)

16.30 – ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, zakończenie zawodów (m. Baranów),

 

O wszelkich zmianach w zawodach decyduje organizator.

Kontakt w sprawach organizacyjnych:

Tomasz Matyjasek: tel. 660 39 39 39; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Michał Bartoszek: tel. 505105355; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Link do mapy interaktywnej:

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zFsoHWFdsSXQ.kPdPAsTjHRSc

 

comments

Forum

licznik

Odsłon artykułów:
297945

Obecnie na stronie

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.