KOMUNIKAT ZAWODÓW SPINNINGOWYCH ELIMINACJE GRAND PRIX OKRĘGU LUBELSKIEGO Rzeka Wieprz – 07.05.2017 r.

Zawody eliminacyjne GPX (I tura) zgodnie z terminarzem imprez sportowych zostaną zorganizowane w dniu 07.05.2017 r. (niedziela) na rzece Wieprz w okolicach miejscowości Nielisz, Ujazdów, Wirkowice Pierwsze. Zakończenie zawodów odbędzie się przy stawie w m. Izbica. Organizatorem zawodów jest Klub Spinningowo – Muchowy Polskiego Związku Wędkarskiego Fenix Lublin. 

I.  Miejsce zbiórki
Godz. 5.00 na placu przed szkołą w miejscowości Nielisz.  

II. Zasady sportowe:
• Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej (klubowej), żywą rybą.  
• Zawody będą zaliczane do punktacji indywidualnej całego cyklu elim Grand Prix zgodnie z ZOSW i regulaminem GPx OL, jak również punktowane do ogólnej klasyfikacji drużynowej całego cyklu Grand Prix.  
• W zawodach elim GPx OL w celu ustalenia punktacji drużynowej, zaliczone zostaną trzy najlepsze wyniki w poszczególnych sektorach zawodników jednego Klubu.  
• Zawody rozegrane zostaną jedną siedmiogodzinną turą,  • Ryby dopuszczone do punktacji zgodnie z ZOSW. Wymiary zgodne z RAPR.
• Ze względu na fakt, że zawody zostaną rozegrane żywą rybą zawodnik musi posiadać siatkę z obręczami (minimum 30 cm średnicy) do przechowywania żywych ryb. Zalecany jest również podbierak.  
• Prawo startu mają wszyscy chętni zawodnicy posiadający zezwolenie na wody Okręgu Lubelskiego. 

III. Teren zawodów
Zawody rozegrane zostaną na rzece Wieprz w okolicach miejscowości Nielisz, Ujazdów i Wirkowice Pierwsze w trzech sektorach – czwarty sektor rezerwowy.

Sektor A - start na sektorze na łące około 200 m poniżej mostu drogowego w m. Nielisz.  Sektor zlokalizowany na prawym brzegu rzeki Wieprz, zaczyna się około 300 m poniżej zapory czołowej Zbiornika Nielisz, a kończy na łuku rzeki przy linii energetycznej.  

Sektor B - start na sektorze przy kościele (kaplicy) w miejscowości Ujazdów.  Sektor zlokalizowany na lewym brzegu rzeki Wieprz, zaczyna się od ujścia rowu przebiegającego przy Dworze Ujazdowskim do rzeki Wieprz, a kończy na wysokości ujścia rowu od strony miejscowości Tarzymiechy Drugie (druga strona rzeki)

Sektor C - start na sektorze przy moście drogowym w m. Wirkowice Pierwsze.  Sektor zlokalizowany na prawym brzegu rzeki Wieprz, początek sektora około 200 m w górę rzeki od mostka przy skarpie do łuku drugiego ostrego meandra rzeki Wieprz w dół rzeki od miejsca startu.

Sektor D (rezerwowy) - start na środku sektora przy drodze pomiędzy miejscowościami Wirkowice i Tarnogóra.  Sektor zlokalizowany na prawym brzegu rzeki Wieprz, zaczyna się od ujścia rowu na wysokości przydrożnej kapliczki, a kończy przed łukiem rzeki poprzedzającym długa prostą. 

IV. Trening  
Trening dopuszczony jest do 3 maja 2017 r . W dniach 4 – 6 maja 2017 r. wędkowanie przez uczestników zawodów jest zabronione pod rygorem dyskwalifikacji w zawodach. 

V. Zasady finansowe
Organizator w dniu zawodów pobiera opłatę startową w wysokości 15 zł. W ramach opłaty startowej organizator zapewnienia obsługę sędziowską, puchary dla zawodników w klasyfikacji indywidualnej (trzy pierwsze miejsca) oraz napoje chłodzące.  Informacja tylko dla klubów – dodatkowa wpłata w przypadku zawodników reprezentujących wędkarskie kluby sportowe wynosi 15 zł. 

VI. Zgłoszenia do zawodów
W celu właściwego przeprowadzenia zawodów w tym określenie ilości sektorów prosimy o przesłanie potwierdzenia uczestnictwa w zawodach do dnia 02.05.2017 r. z podaniem imienia i nazwiska zawodnika oraz przynależności do klubu/koła. Przedstawiciele klubu proszeni są o przesłanie zbiorczych zgłoszeń. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłaszać sms: 660 39 39 39. 

VII. Posiłek
Organizator dla osób chętnych zapewnia posiłek w cenie 15 zł. Kluby oraz zawodnicy indywidualni zostaną obciążeni opłatą za posiłek zgodną z deklaracją zgłoszenia, którą należy przesłać do organizatora do dnia 02.05.2017 r. Posiłek będzie wydawany w miejscu zakończenia zwodów w przy stawie w m. Izbica 

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZAWODÓW  
5.00 – 5.20 – potwierdzenie uczestnictwa w zawodach (m. Nielisz)
5.20 – 6.20 – otwarcie, losowanie
6.20 – 7.00 – przygotowania, wyjazd na miejsca startu w sektorach.  
7.00 – 14.00 – czas trwania zawodów  
14.00 – 14.30 – zdanie kart startowych  15.00 – 16.00 – obiad (m. Izbica)
15.00 – 16.30 – prace komisji sędziowskiej (m. Izbica) 16.30 – ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, zakończenie zawodów (m. Izbica),  

 

O wszelkich zmianach w zawodach decyduje organizator. Kontakt w sprawach organizacyjnych:

Tomasz Matyjasek: tel. 660 39 39 39; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Michał Bartoszek: tel. 505105355; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do mapy interaktywnej: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=18tejQNmykZjU6axPanE1sEwRzsw&ll=50.873481 23999034%2C23.08110597000723&z=12 

 

comments

Forum

licznik

Odsłon artykułów:
269668

Obecnie na stronie

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.