KOMUNIKAT ZAWODÓW SPINNINGOWYCH GRAND PRIX OKRĘGU LUBELSKIEGO Rzeka Wieprz – 07.05.2017 r.

Zawody GPx (I tura) zgodnie z terminarzem imprez sportowych zostaną zorganizowane w dniu 07.05.2017 r. (niedziela) na rzece Wieprz w okolicach miejscowości Izbica - Tarnogóra. Organizatorem zawodów jest Klub Spinningowo – Muchowy Polskiego Związku Wędkarskiego Fenix Lublin. 

I.  Miejsce zbiórki
Godz. 5.00 przy stawie w Izbicy (obok jazu na rzece Wieprz) - w załączeniu mapka.  

II. Zasady sportowe:
• Zawody zostaną rozegrane w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej (klubowej), żywą rybą.  
• Zawody będą zaliczane do punktacji indywidualnej całego cyklu Grand Prix zgodnie z ZOSW i regulaminem GPx OL, jak również punktowane do ogólnej klasyfikacji drużynowej całego cyklu Grand Prix.  
• W zawodach GPx OL w celu ustalenia punktacji drużynowej, zaliczone zostaną trzy najlepsze wyniki w poszczególnych sektorach zawodników jednego Klubu.  
• Zawody rozegrane zostaną jedną siedmiogodzinną turą 
• Ryby dopuszczone do punktacji zgodnie z ZOSW. Wymiary zgodne z RAPR.
• Ze względu na fakt, że zawody zostaną rozegrane żywą rybą zawodnik musi posiadać siatkę z obręczami (minimum 30 cm średnicy) do przechowywania żywych ryb. Zalecany jest również podbierak.  
• Prawo startu mają: zawodnicy zajmujący miejsca od 1 do 27 w klasyfikacji końcowej całego cyklu Spinningowego Grand Prix Okręgu Lubelskiego 2016 oraz zawodnicy zajmujący miejsca od 1 do 6 w klasyfikacji końcowej całego cyklu Eliminacji do Spinningowego Grand Prix Okręgu Lubelskiego 2016. Imienna lista uprawnionych zawodników dostępna jest na stornie www.klubfenix.pl w zakładce GP. 

III. Teren zawodów
Zawody rozegrane zostaną na rzece Wieprz w okolicach miejscowości Izbica – Tarnogóra w trzech sektorach.  

Sektor A - start na sektorze na łuku rzeki przy starym nieczynnym moście drewniano – stalowym w m. Tarnogóra. Dojazd do miejsca startu – przed cmentarzem naprzeciwko sklepu zjazd w lewo w drogę gruntową. W przypadku opadów deszczu z uwagi na stromy zjazd, nie zjeżdżamy a samochód zostawiamy przy ulicy po lewej stronie przed skrzyżowaniem / cmentarzem.   Sektor zlokalizowany na lewym brzegu rzeki, zaczyna się od zakrętu poprzedzającego długa prostą (na wysokości łuku szosy około 1 km za skrzyżowaniem przy cmentarzu) a kończy przy nieczynnym moście.

Sektor B - start na sektorze przy mostku zlokalizowanym w m. Tarnogóra. Dojazd do miejsca startu – przed remizą strażacką skręcamy w lewo w drogę asfaltową.  Sektor zlokalizowany na prawym brzegu rzeki, zaczyna się od nieczynnego mostu, a kończy około 200 m przed jazem piętrzącym. Sektor obejmuje również starorzecze zlokalizowane niedaleko miejsca startu.  

Sektor C - start na sektorze przy moście obok miejsca zbiórki.  Sektor zlokalizowany na prawym brzegu rzeki, zaczyna się od mostu drogowego przy miejscu startu, a kończy się przy ujściu rowu około 500 m poniżej drewnianego mostu. 

IV. Trening  
Trening dopuszczony jest do 3 maja 2017 r . W dniach 4 – 6 maja 2017 r. wędkowanie przez uczestników zawodów jest zabronione pod rygorem dyskwalifikacji w zawodach. 

V. Zasady finansowe
Organizator w dniu zawodów pobiera opłatę startową w wysokości 15 zł. W ramach opłaty startowej organizator zapewnienia obsługę sędziowską, puchary dla zawodników w klasyfikacji indywidualnej (trzy pierwsze miejsca) oraz napoje chłodzące.  Informacja tylko dla klubów – dodatkowa wpłata w przypadku zawodników reprezentujących wędkarskie kluby sportowe wynosi 20 zł. 

VI. Posiłek
Organizator dla osób chętnych zapewnia posiłek w cenie 15 zł. Kluby oraz zawodnicy indywidualni zostaną obciążeni opłatą za posiłek zgodną z deklaracją zgłoszenia, którą należy przesłać do organizatora do dnia 02.05.2016 r. Posiłek będzie wydawany w miejscu zakończenia zwodów. 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZAWODÓW  
5.00 – 5.30 – potwierdzenie uczestnictwa w zawodach  
5.30 – 6.30 – otwarcie, losowanie
6.30 – 7.00 – przygotowania, wyjazd na miejsca startu w sektorach.  
7.00 – 14.00 – czas trwania zawodów  
14.00 – 14.30 – zdanie kart startowych  
15.00 – 16.00 – obiad
15.00 – 16.30 – prace komisji sędziowskiej
16.30 – ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów, zakończenie zawodów  

 

O wszelkich zmianach w zawodach decyduje organizator. Kontakt w sprawach organizacyjnych: Tomasz Matyjasek: tel. 660 39 39 39; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Radosław Nastaj: tel. 502 288 648; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Link do mapy interaktywnej: https://www.google.com/maps/d/viewer?hl=pl&hl=pl&authuser=0&authuser=0&mid=1oZsG6cmllVsfDV03fhvcBR2lNfw&ll=50.89741334361152%2C23.130860949999942&z=15

comments

Forum

licznik

Odsłon artykułów:
244634

Obecnie na stronie

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.